KURUMSAL SEO

6 Mart, 2020

kurumsal-seo

SEO, her ne kadar genel bir terim olsa da, sitenin kategorisi ve türüne göre farklı yapılara ayrılabilmektedir. Misalen bir e-ticaret sitesi ile bir blog sitesine uygulacağınız SEO çalışmaları farklı olacaktır. Ben size birçok kategoride ayrı ayrı açıklama yapmayı düşünüyorum, bu yazımda ” Kurumsal SEO Nedir ? Kurumsal Seo Nasıl Yapılır ? ” konusuna Konya kurumsal seo uzmanı olarak değinmek istedim.

Kurumsal SEO Nedir ?

Seo'nun amacı web sitenizi ön plana çıkarmaktır. Arama Motoru Optimizasyonu sayesinde kullanıcılar web sitenize kolayca ulaşabileceklerdir. Doğru şekilde optimize edilmiş bir web sitesinin trafiğinde belli bir süre sonra artış olması kaçınılmazdır. 

Seo çalışması yapılmış bir web sitesinin farkı, arama motorlarında diğer sitelerden daha verimli, kullanışlı ve erişilebilir olmasıdır. Kullanışlı ve iyi tasarlanmış bir web siteniz varsa ve onun tanıtımını etkili şekilde yapıyorsanız, hem kullanıcılar hem de arama motorları, sizi hak ettiğiniz değere ulaştıracaklardır.

Arama motorlarının web sitenizin sıralamasını oluştururken kullandığı bazı kriterler şöyledir;

Sitenizin içeriğini veya yapısı Web sitesinin geliştirilmesiyle ilgili teknik öneriler; Kodlama Hataları, Css ve Js dosyalarının sıkıştırılması, Görsel objelerin boyutlarının küçültülmesi. Sitenizi Google Search Console’ a kayıt olması Site haritası Kaliteli ve profesyonel backlink altyapısı Özgün içerik üretimi Tanıtım ve pr çalışmaları Sosyal medya paylaşımları Pazarlama ve geliştirme faaliyetleri En uygun anahtar kelime 

Google'da yer alıyor musunuz?

Sitenizin Google dizininde olup olmadığını belirleyin - Sitenizin ana sayfa URL'si için bir site: araması yapın. Sonuç görürseniz dizinde yer alıyorsunuz demektir. Örneğin, bir "site:wikipedia.org" araması bu sonuçları2 döndürür.

Siteniz Google'da yer almıyorsa - Google milyarlarca sayfayı tarasa da bazı sitelerin gözden kaçmasının önüne geçilemez. Tarayıcılarımız bir siteyi atladığında, bunun nedeni çoğunlukla aşağıdakilerden biridir:

İlgili site, web üzerindeki diğer sitelerle iyi bir şekilde bağlı değildir Yeni bir siteyi kullanıma sundunuz ve Google'ın henüz bu siteyi taramak için zamanı olmadı Sitenin tasarımı, içeriğinin Google tarafından etkili bir şekilde taranmasını zorlaştırıyor Google, sitenizi taramaya çalışırken bir hatayla karşılaştı Politikanız, Google'ın siteyi taramasını engellemektedir.

SEO uzmanına ihtiyacınız var mı?

SEO ("arama motoru optimizasyonu") uzmanı, arama motorlarındaki görünürlüğünüzü iyileştirmek için eğitim almış bir kişidir. Bu kılavuzda belirtilenleri uygulayarak, optimize edilmiş bir siteye giden yolda ilerlemeniz için yeterince bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca, sayfalarınızı denetlemenize yardımcı olabilecek bir SEO profesyoneliyle çalışma seçeneğini de değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirebilecek ve size zaman kazandırabilecek büyük bir karardır. Bir SEO ile çalışmanın sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO'nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun. Pek çok SEO ile diğer ajans ve danışmanlar, web sitesi sahipleri için aşağıdakiler gibi yararlı hizmetler sunmaktadır:

  • Sitenizin içeriğini veya yapısını inceleme
  • Web sitesinin geliştirilmesiyle ilgili teknik önerilerde bulunma. Örneğin, barındırma, yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı
  • İçerik geliştirme
  • Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetimi
  • Anahtar kelime araması
  • SEO eğitimi
  • Belirli pazarlarda ve bölgelerde uzmanlık

Web sitenizin görünürlüğünü artırmaya nasıl yardımcı olduğumuzu, kullandığımız seo teknikleri ve istediğiniz müşterileri nasıl çekebileceğinizi daha detaylı öğrenmek ve seo çalışması hakkında bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Seo Hizmetleri – Kurumsal Seo – Kurumsal Seo Uzmanı – Kurumsal Seo Hizmeti – Kurumsal Seo Danışmanlığı – Konya – Ankara - Antalya